Warning: Use of undefined constant PLUGIN_MYSEOSTATUS_LAST_CRON - assumed 'PLUGIN_MYSEOSTATUS_LAST_CRON' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/fotoense/public_html/fotoonlineskolan.se/wp-content/plugins/myseostatus/myseostatus.php on line 975

Warning: Use of undefined constant PLUGIN_SEOBOOSTERPRO_LAST_CRON - assumed 'PLUGIN_SEOBOOSTERPRO_LAST_CRON' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/fotoense/public_html/fotoonlineskolan.se/wp-content/plugins/seo-booster-pro/seo-booster.php on line 1731
Fotoskola på nätet | FOTOonlineskolan Fototips, fotokurser i fotografering på distans

På FOTOonlineskolan hittar du fotokurser på distans i fotografering och bildbehandling. På sidan ”Nyheter” hittar du fototips!

Fotoskola på nätet

0

FotokursplattformDu har tillgång till våra fototips och kurserna dygnet runt och du loggar in när det passar dig bäst var än du befinner dig i världen. Beräkna att avsätta c:a 5-10 timmar per vecka.

Kurserna har en tydlig struktur och är uppdelade i fyra till tolv lektioner. Till varje lektion får du övningsuppgifter som du får feeback på från din kursledare.

Kursavsnitt

Varje lektion är uppdelade i flera olika kursavsnitt. Kursavsnitten kallas för resurser och här finner du text-, bild- och videomaterialet till kursen. Det är avsnitt som ger dig en ingående beskrivning av ämnet. Det kan exempelvis vara ett kursavsnitt om bländare och skärpedjup.

Övningsuppgifter

Till varje lektion får du några övningsuppgifter och utmaningar. Övningsuppgifterna hjälper dig att förstå innehållet som du har läst om i kursavsnitten. Den återkoppling du får på dina inlämnade fotoprojekt hjälper dig att komma vidare i din utveckling. Det innebär att du kan fokusera dig på rätt saker. Du får snabb feedback från kursledaren på alla dina frågor och inlämnade övningsuppgifter. Du har alltid ett proffs vid din sida.

Forum

Ett forum är kopplad till varje lektion. I forumen lägger du in dina övningsuppgifter, frågor och kommentarer. Forumen är vårt gemensamma diskussionsforum och här kommer du i kontakt med andra elever. Du kan också ta del av andra kursdeltagarnas inlämnade övningsuppgifter, kommentarer och feedback. Du lär dig samtidigt av andras misstag och framgångar.

Related Posts with Thumbnails

Comments are closed.