Warning: Use of undefined constant PLUGIN_MYSEOSTATUS_LAST_CRON - assumed 'PLUGIN_MYSEOSTATUS_LAST_CRON' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/fotoense/public_html/fotoonlineskolan.se/wp-content/plugins/myseostatus/myseostatus.php on line 975

Warning: Use of undefined constant PLUGIN_SEOBOOSTERPRO_LAST_CRON - assumed 'PLUGIN_SEOBOOSTERPRO_LAST_CRON' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/fotoense/public_html/fotoonlineskolan.se/wp-content/plugins/seo-booster-pro/seo-booster.php on line 1731
Rätt blixtteknik | FOTOonlineskolan Fototips, fotokurser i fotografering på distans

På FOTOonlineskolan hittar du fotokurser på distans i fotografering och bildbehandling. På sidan ”Nyheter” hittar du fototips!

Rätt blixtteknik

0

Det är väldigt kul och upplyftande för mig som kurshållare att se hur kursdeltagarna på kursen utvecklas. En av alla de duktiga kursdeltagarna på kurserna är Uffe Jannesson. Till en av de övningsuppgifter han har på sin kurs i Ta kontroll över din blixt laddade han upp en väldigt fint foto. Bra och smakfull balans på blixtljuset och omgivande ljus i bakgrunden. Uffe har fått det hårda blixtljuset till att bli mjukt och fint genom att slå blixtljuset mot en intilliggande vägg. Blev det inte bra?

Related Posts with Thumbnails

Speak Your Mind

Tell us what you're thinking...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!