Warning: Use of undefined constant PLUGIN_MYSEOSTATUS_LAST_CRON - assumed 'PLUGIN_MYSEOSTATUS_LAST_CRON' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/fotoense/public_html/fotoonlineskolan.se/wp-content/plugins/myseostatus/myseostatus.php on line 975

Warning: Use of undefined constant PLUGIN_SEOBOOSTERPRO_LAST_CRON - assumed 'PLUGIN_SEOBOOSTERPRO_LAST_CRON' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/fotoense/public_html/fotoonlineskolan.se/wp-content/plugins/seo-booster-pro/seo-booster.php on line 1731
Upplättningsljus med snö | FOTOonlineskolan Fototips, fotokurser i fotografering på distans

På FOTOonlineskolan hittar du fotokurser på distans i fotografering och bildbehandling. På sidan ”Nyheter” hittar du fototips!

Upplättningsljus med snö

0

Vad bättre kan man få om man kan använda det material som finns naturligt i sin omgivning? Använd det du har och nyttja det till fullo. Du får inte bättre foton genom att uppgradera din kameraväska. Du får bättre fotografier av mer kunskap. Snön i dessa bilder reflekterar ljuset liksom reflexskärmen som är uppställd till vänster om min modell. Om snön inte ligger kvar hemma hos dig så kanske du kan använda något annat som reflekterar bra. Prova dig fram tills det du är nöjd.

Related Posts with Thumbnails

Speak Your Mind

Tell us what you're thinking...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!